хранене при тинитус
Време за четене: ... минути
5
(3)

Ежедневното хранене при тинитус (шум в ушите) трябва да бъде съобразено със състоянието на засегнатите от оплакването хора. В следващите редове разкриваме промените в менюто, които е добре да се направят.

Хранене при тинитус, което усилва дискомфорта и е желателно да се избягва

Меню, в което присъстват следните храни, напитки и вещества, по-скоро вреди на хората с тинитус:

Млечни продукти и месо

Пълномасленото мляко, неговите производни и месните храни (особено тези от червено месо) повишават холестерола. Тази мастна субстанция на свой ред би могла да повлияе на силата, продължителността и честотата на пристъпите на тинитус.

Източници на наситени и трансмазнини – нямат място в хранене при тинитус

„Лошите“ наситени и трансмазнини се съдържат основно в преработените и пълномаслените храни. Примери за такива са бисквити, кроасани, чипсове, сладоледи, вафли, мазните парчета телешко и свинско, масло, сметана. Всички те крият риск от влошаване на кръвообращението. А лошият кръвоток е сред често срещаните причини за поява на шум в ушите.

Храни с високо съдържание на рафинирани въглехидрати

Рафинираните въглехидрати присъстват в повечето шоколади, панирани и тестени продукти, конфитюри и сладка. Те се абсорбират много бързо в кръвния поток и причиняват опасни скокове в нивата на кръвната захар и инсулина. Последното е предпоставка за отключване и усилване на звъненето в ушите.

Кофеинови напитки – не бива да са част от хранене при тинитус

Кафето, черният чай, много безалкохолни и енергийни напитки са източници на кофеин. Това вещество въздейства активно върху нервната система и има силно изразен стимулиращ ефект. Когато се приема в неразумни количества, може да усили шума в ушите.

Сол

Солта е важна за организма, но когато се прекалява с приема ѝ, тя неусетно се превръща в отрова. Натрият в нея увеличава кръвното налягане, а то – бученето в ушите.

Подобрители на вкуса

Това са хранителни добавки, които се влагат, за да подсилят вкуса и аромата на храните, без да придават допълнителен привкус. Те съвсем не са безобидни, защото стресират организма, а стресът е тясно свързан с шума в ушите.

Вече е ясно какво не бива да съдържа всекидневното хранене при тинитус. Остава само да кажем как природата помага за справяне с проблема…

Силата на природата, събрана във всяка капсула на универсалния съдов протектор Ентан / Entan®, помага на хората с шум в ушите да:

Всичко това е възможно благодарение на пълната и рационална комбинация от естествени биофлавоноиди (флавон гликозиди, терпин лактони, проантоцианидин). Тези растителни съединения с уникална биологична активност и действие оказват мощен ефект върху кръвоносните съдове.

Колкото по-продължително време се приема продуктът, толкова повече ефективността му се повишава. Няма данни за нежелани ефекти и странични реакции. Практически безвреден е и има отлична поносимост. Ефектът му е научно доказан.

Световъртеж

Проучване на приложението на Ентан/Entan® при световъртеж и шум в ушите

Д-р К. Атанасова

специалист УНГ болести, Клиника по УНГ, УМБАЛ „Д-р Георги Странски” – Плевен

Мнения от форма за обратна връзка

Милена Георгиева

Пловдив

5/5

Ентан ми е предписан от съдов хирург.Не ми дразни стомаха както останалите медикаменти.Чуствам се добре.Помага и в контрола на високото кръвно. За да има успех трябва да се прилага продължително време.

Заболяване: Разширени вени и хипертония

Милен Иванов

Варна

5/5

Преди да пия Ентан другите хапчета, които пих не успяха да ми помогнат в студеното време /минусови температури/, но с приема на Ентан положението се подобри. Раните от пръстите на ръцете започнаха да заздравяват.

Заболяване: Синдром на Рейно

Колко полезна беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените публикацията!

Среден рейтинг 5 / 5. Брой гласове: 3

Няма гласували! Бъди първият, който ще оцени тази публикация.

Не пропускайте полезни статии

Последвайте ни във фейсбук!

Съжаляваме, че тази публикация не Ви е била полезна!

Бихме могли да подобрим тази публикация. Също така, вашето мнение ще окаже влияние върху бъдещи публикации.

Ако желаете, споделете с нас какво не Ви допадна в публикацията.

Сподели: