хемороиди вредни храни
Време за четене: ... минути
4.3
(32)

За да не се понижава качеството ни на живот вследствие на възпалени хемороиди е добре да изключим някои вредни храни от менюто си. Те се оказват противопоказни при хемороиди, тъй като обострят състоянието. Кои са „забранените“ храни, които да избягваме, ако страдаме от хемороиди – научете в настоящата публикация.

Вредни храни, които да не консумираме при хемороиди

  • Свинско месо – богато на мазнини, свинското месо е бедно откъм съдържание на фибри. Това го прави твърде трудно за храносмилане и следователно водещо до констипация (запек).
  • Преработено месо – преработените меса имат високо съдържание на консерванти, които могат да увредят стомашно-чревния тракт.
  • Тестени изделия – вкусни, но не особено полезни, тестените изделия съдържат големи количества сол и захар. Това ги нарежда сред храните, които да избягваме, ако не искаме да възпалим хемороидите.
  • Въглехидрати с ниско съдържание на фибри – в тази категория влизат белият хляб, ориз и паста. Тъй като оптималното съдържание на фибри в диетата на засегнатите от хемороиди е ключово, тези храни не бива да присъстват в нея.
  • Пържени храни – вредни за здравето, вредни и за хемороидите. Храните, приготвени чрез пържене съдържат високо количество мазнини и затрудняват храносмилането, а оттам и дефекацията.

Какво още да изключим от менюто си, ако страдаме от хемороиди?

При поява на хемороиди, специалистите съветват да спазваме определен хранителен режим, който освен посочените до момента, да изключва и тези хранителни продукти и напитки:

  • Лютиви подправки – добавянето на лютиви подправки към ястията увеличава киселинността в стомаха. Освен че дразнят червата, те са и предпоставка за подуване на вените в областта на аналния канал и обостряне на хемороидите.
  • Кофеинови напитки и алкохол – прекомерната консумация на кафе и енергийни напитки може да раздразни стомаха и да доведе до поява на киселини. Честата употреба на алкохол и кофеинови напитки причинява силна дехидратация. Тя става причина за поява на твърди изпражнения и влошаване на неразположенията при страдащите от хемороиди.

Засегнати сте от хемороиди? Овладейте възпалението със средство от природата!

Ако храненето при хемороиди е от огромно значение, то приемът на продукт за справяне с възпалението играе главна роля в процеса на лечение. За да заздравим кръвоносните си съдове и да овладеем възпалението, специалистите препоръчват да приемаме съдовия протектор Ентан / Entan®.

Ентан е природна комбинация от биофлавоноиди, грижеща се за кръвоносните съдове и успешно справяща се с хемороидите. Активните съставки на Ентан – мощният антиоксидант проантоцианидин и екстрактът от Гинко билоба, ефективно заздравяват вените в долната част на правото черво. Приемът на продукта спомага за справяне с възпалението дори при остри хемороидални кризи.

Ползите на Ентан се проявяват при продължителна употреба, като приемът му осигурява широкоспектърна грижа за цялото съдово дърво (артерии, вени, капиляри и лимфни съдове). При остри симптоми на хемороиди се дозира по 3 капсули 2 пъти на ден и няма странични противопоказания.


Ентан баннер

Мнения от форма за обратна връзка

Милена Георгиева

Пловдив

5/5

Ентан ми е предписан от съдов хирург.Не ми дразни стомаха както останалите медикаменти.Чуствам се добре.Помага и в контрола на високото кръвно. За да има успех трябва да се прилага продължително време.

Заболяване: Разширени вени и хипертония

Милен Иванов

Варна

5/5

Преди да пия Ентан другите хапчета, които пих не успяха да ми помогнат в студеното време /минусови температури/, но с приема на Ентан положението се подобри. Раните от пръстите на ръцете започнаха да заздравяват.

Заболяване: Синдром на Рейно

Колко полезна беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените публикацията!

Среден рейтинг 4.3 / 5. Брой гласове: 32

Няма гласували! Бъди първият, който ще оцени тази публикация.

Не пропускайте полезни статии

Последвайте ни във фейсбук!

Съжаляваме, че тази публикация не Ви е била полезна!

Бихме могли да подобрим тази публикация. Също така, вашето мнение ще окаже влияние върху бъдещи публикации.

Ако желаете, споделете с нас какво не Ви допадна в публикацията.

Сподели: