Всички знаем, че слухът ни помага да осъществяваме качествена комуникация с околните. Той е залог за добро обучение, напредък в кариерата, като освен това ни позволява в още по-пълна степен да се насладим на приятните неща, които ни заобикалят. Това са детския смях, песента на птиците, красивата музика и много други.
Предлагаме ви списък с няколко интересни факти, които може би не знаете за ухото и слуха. Ето ги и тях:
1. Слуховият орган се разделя на три части – външно, средно и вътрешно ухо. Всяка част от него има отделна структура и специфични функции.
2. Най-малките по размер кости в организма са разположени в средното ухо.
3. Докато спим ние продължаваме да чуваме, но мозъкът игнорира звуците около нас.
4. Ушните инфекции са по-често срещани при малките деца поради все още недобре изградената имунна система и различията между детската евстахиева тръба и тази на възрастните.
5. Ушите помагат не само да чуваме, но и да пазим равновесие. Причината за това е, че в средното ухо се намира вестибуларния апарат.
6. Една от основните причини за загуба на слуха е излагането на високи децибели (над 85). Нашият слух може да се увреди необратимо и след въздействие на прекалено силен шум като експлозия или изстрел.
7. При увреждане на вътрешното ухо е необходимо бързо да бъдат взети мерки за избягване на сериозни проблеми със слуха, включително и пълна глухота. До такива проблеми може да доведе приема на антибиотици, аналгетици, аспирин, диуретици, невролептици, антиаритмични средства и др.
8. Шумът в ушите е един от най-честите признаците за съдови заболявания. Според специалистите при възникване на подобен проблем трябва да се подобри кръвоснабдяването и да се укрепи съдовата стена, като успоредно с това се осъществи и антиоксидантна защита. Всички тези ефекти притежава природния продукт Ентан, който съдържа уникална комбинация от проантоцианидин и екстракт от гинко билоба (терпин лактони и флавон гликозиди). Проантоцианидин в Ентан укрепва стените на кръвоносните съдове, а гинко билоба подобрява ендотелната функция, реологията и кръвоснабдяването.
Свързани публикации