кръвоносни съдове
Време за четене: ... минути
5
(3)

Нашите кръвоносни съдове образуват своеобразна транспортна мрежа в организма, по която кръвта се движи и доставя кислород и хранителни вещества до всички тъкани в тялото. Ключовата роля, която изпълняват в кръвообращението, налага да ги поддържаме в оптимално състояние. Как да го сторим ефективно ще разберете в настоящата статия.

Изпитани съвети за здрави кръвоносни съдове

Придържане към природосъобразен хранителен режим

Спазването на балансирана диета е предпоставка за чисти и здрави кръвоносни съдове. За целта в ежедневното меню трябва да присъстват храни с ниско съдържание на мазнини и захари и такива, които са богати на омега-3 мастни киселини. В този смисъл специално внимание трябва да се отдели на редовната консумация на по-мазна риба (херинга, скумрия, сьомга), бобови растения и сушени плодове. Съдържащите се в тях полинаситени мастни киселини оказват благоприятно действие върху кръвоносните съдове, като ги поддържат по-гъвкави и еластични. Зехтинът, лененото семе и соята също им действат благотворно.

Повишена физическа активност

По време на спорт клетките, които изграждат вътрешните стени на кръвоносните съдове (ендотел) отделят азотен оксид. Това химично съединение не само удължава живота на клетките, но и намалява отлагането на атеросклеротични плаки по гладките стени на кръвоносните съдове. За да се възползваме от неговия благотворен ефект обаче е необходимо да тренираме всекидневно около 30 минути. Препоръчително е упражненията да са високо интензивни. Ако не сме ги практикували, в началото ще ни е трудно да издържим на темпото. Затова съветът на специалистите е първите няколко дни, докато тялото ни се пригоди към новия тренировъчен режим, да им отделяме по 5-10 минути. Едва след като се почувстваме уверени в силите си, трябва да увеличим общата продължителност на тренировката.

Отказ от тютюнопушенето

Пушенето е сред главните причини за увреждане на кръвоносните съдове. И ако това не е достатъчна причина да изкорените вредния навик, фактът, че кръвоносните съдове на заклет пушач на 30 години, който има високи стойности на липиди и глюкоза в кръвта, напомнят на тези на 60-годишен човек, със сигурност ще ви накара да се замислите сериозно, преди да посегнете към цигарата следващия път.

Най-комплексното природно средство с мощен ефект върху кръвоносните съдове

Качествената грижа за кръвоносните съдове неизменно включва прием на натурални продукти със съдопротективно действие. Ентан / Entan® е перфектният избор, тъй като оказва положителен ефект върху цялото съдово дърво – артерии, вени, капиляри и лимфни съдове. Ентан дължи високата си ефективност на рационална комбинация от биофлавоноиди – флавон гликозиди и терпин лактони, които се съдържат се в екстракта от Гинко билоба, и на мощния антиоксидант проантоцианидин. Редовният прием по 1 растителна капсула до 3 пъти дневно след хранене предотвратява увреждането на ендотелните клетки, укрепва кръвоносните съдове, повишава венозния тонус и намалява спазъма на артериите. Ентан е напълно безвреден и е подходящ за продължителна употреба.

хронична артериална недостатъчност

Проучване на Ентан/Entan® при лечение на хронична венозна недостатъчност – разширени вени, Claudicatio intermitens/ хронична артериална недостатъчност

Клиника по съдова хирургия и ангиология, Университетска болница “Света Екатерина“

Мнения от форма за обратна връзка

Милена Георгиева

Пловдив

5/5

Ентан ми е предписан от съдов хирург.Не ми дразни стомаха както останалите медикаменти.Чуствам се добре.Помага и в контрола на високото кръвно. За да има успех трябва да се прилага продължително време.

Заболяване: Разширени вени и хипертония

Милен Иванов

Варна

5/5

Преди да пия Ентан другите хапчета, които пих не успяха да ми помогнат в студеното време /минусови температури/, но с приема на Ентан положението се подобри. Раните от пръстите на ръцете започнаха да заздравяват.

Заболяване: Синдром на Рейно

Колко полезна беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените публикацията!

Среден рейтинг 5 / 5. Брой гласове: 3

Няма гласували! Бъди първият, който ще оцени тази публикация.

Не пропускайте полезни статии

Последвайте ни във фейсбук!

Съжаляваме, че тази публикация не Ви е била полезна!

Бихме могли да подобрим тази публикация. Също така, вашето мнение ще окаже влияние върху бъдещи публикации.

Ако желаете, споделете с нас какво не Ви допадна в публикацията.

Сподели: